Gabinet Weterynaryjny Meridian specjalizuje się w leczeniu za pomocą akupunktury, ale oferuje również usługi w zakresie ogólnej medycyny weterynaryjnej. Otacza opieką psy, koty, a także inne zwierzęta towarzyszące.

Współpracuje ze specjalistami aby zapewnić Pacjentom najlepszą, profesjonalną opiekę. 

 

Zakres usług:

 

Akupunktura, elektroakupunktura, laseroterapia, moxa, TCM

Konsultacje medycyny regeneracyjnej i naturalnej

Terapia złotem - złote implanty Gold-Treat

Leczenie bólu w chorobach zwyrodnieniowych stawów

 

Profilaktyka - odrobaczanie, szczepienia, ochrona przed kleszczami

Interna

Chirurgia

Stomatologia

Diagnostyka - badania laboratoryjne, EKG, USG, RTG (w przygotowaniu)

Konsultacje lekarzy specjalistów:

- konsultacje chirurgiczne z Prof. Markiem Galantym umawiane są indywidualnie

Rehabilitacja - laser, elektroterapia, masaż relaksacyjny, masaż powięziowy, terapia manualna

Konsultacje behawioralne

 

 

 

 

 

 
     

MAŁE SSAKI I ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE - 

Gabinet Weterynaryjny Meridian współpracuje z lekarzem weterynarii  Łukaszem Ciesielskim w zakresie konsultacji małych ssaków (fretek, gryzoni, królików) i zwierząt egzotycznych.

Pan doktor ukończył weterynarię na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Odbył miesięczny staż w USA, w Avian & Exotic Animal Clinic w Mesa, w stanie Arizona, a także 3 miesięczne praktyki we Włoszech z Dr Paolo Selleri w Clinica Per Animali Esotici (Centro Veterinario Specialistico) w Rzymie.

Obecnie w pracy zajmuje się medycyną zwierząt egzotycznych. W gabinecie przyjmuje drobne ssaki (króliki, gryzonie), a także gady.

Prywatnie pan doktor jest szczęśliwym mężem, czas po pray lubi spędzać wypróbowując nowe przepisy i czytając nie-weterynaryjne książki, a weekendy spacerując - najlepiej po górach :)

 

 USG - w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian można na miejscu wykonać badanie USG. Staramy się stworzyć pacjentom możliwość przeprowadzenia badania w krótkim terminie; wstępnie zaplanowane są wtorki, ale w nagłych sytuacjach będziemy się starać zdiagnozować pacjenta jak najszybciej.

 

 

Oprócz psów i kotów badane są również tzw małe ssaki, a więc fretki, gryzonie i zajęczaki.

Badaniami USG zajmuje się lekarz weterynarii Dorota Nowak.

Pani doktor, oprócz specjalizacji w zakresie badań USG interesuje się również behawiorystyką i mamy nadzieję na rozwinięcie współpracy również w tej dziedzinie.

 

RTG - w najbliższym czasie planowane jest stworzenie w Gabinecie pracowni rentgenowskiej z cyfrowym RTG i wtedy badania będziemy wykonywać na miejscu.

 

EKG - może być wykonane na miejscu, po umówieniu terminu, tak jak w przypadku każdej wizyty. Opis przygotowywany jest zwykle na drugi dzień.

 

 

STOMATOLOGIA:

 

- Usuwanie kamienia nazębnego aparaturą ultradźwiękową


- Usuwanie zębów


- Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej

Opieka stomatologiczna to leczenie chorób zębów i przyzębia. Obejmuje zdejmowanie kamienia nazębnego, usuwanie chorych lub przetrwałych zębów i leczenie farmakologiczne.
Kamień nazębny to nie tylko brzydki wygląd i zagrożenie dla dziąseł. To przede wszystkim siedlisko groźnych bakterii, które poza powodowaniem chorób przyzębia również poważnie zagrażają ogólnemu zdrowiu zwierzęcia. Nieprzyjemny zapach z pyszczka naszego pupila spowodowany jest właśnie obecnością szkodliwych mikroorganizmów. Kamień nazębny zdejmowany jest w narkozie za pomocą aparatury ultradźwiękowej. Po oczyszczeniu zębów z kamienia udzielamy porad jak pielęgnować uzębienie psa czy kota aby nie dopuścić do ponownego powstania problemu. Zalecamy odpowiednie środki do higieny jamy ustnej i, w razie potrzeby, wdrażamy leczenie farmakologiczne.
Usunięcie zębów odbywa się zwykle również w narkozie, najczęściej przy okazji zdejmowania kamienia nazębnego. U małych ras spotyka się przetrwałe zęby mleczne, głównie kły, które również należy usuwać.
Przed wykonaniem zabiegu w narkozie należy u Pacjenta zrobić badanie krwi oraz badanie serca.
Leczenie farmakologiczne chorób jamy ustnej najczęściej opiera się na wykonanym wcześniej badaniu bakteriologicznym z antybiogramem.

 

   DERMATOLOGIA:

   to dziedzina zajmująca się chorobami skóry.


   W Gabinecie Weterynaryjnym Meridian prowadzimy leczenie zmian skórnych wynikających z:
   Urazów
   Infekcji bakteryjnych
   Infekcji grzybiczych
   Infekcji pasożytniczych
   Stanów niedoborowych
   Zmian hormonalnych
   Alergii (testy alergiczne, dobór odpowiedniej diety, indywidualna terapia odczulająca) 

 

Homeopatia
Na życzenie Właściciela w Gabinecie Weterynaryjnym Meridian możliwe są konsultacje homeopatyczne.
Metoda ta ciągle jeszcze jest kontrowersyjna i nie ma naukowych dowodów na sposób jej działania.
Ocena jej skuteczności oparta jest wyłącznie na danych empirycznych.

Homeopatia stosowana jest w Gabinecie WSPOMAGAJĄCO i w żadnym razie nie może mieć na celu rezygnacji z leczenia alopatycznego czyli konwencjonalnego i naukowych metod diagnostycznych.

 

Homeosiniatria
Homeosiniatria (inaczej farmakopunktura) jest to połączenie akupunktury i homeopatii.
Metoda ta polega na iniekcji niewielkich ilości kompleksowego (złożonego) leku homeopatycznego do punktu akupunkturowego.
Stosowana jest czasem przy przewlekłych bólach i zwyrodnieniach stawów.